BüYüLENME HAKKıNDA C# OBJECT KULLANıMı

Büyülenme Hakkında C# Object Kullanımı

Büyülenme Hakkında C# Object Kullanımı

Blog Article

Tüm sınıfların omurga aldığı .NET çatısının en tepesinde kâin dershaneıdır. Bu tanımdan yola çıkarsak belkide Object sınıfının esasen herşey bulunduğunu kısaca “Object is Everthing” diyebiliriz.

C# programlama dilinde Object klası, geniş bir kullanım sahaına sahiptir ve nesne yönelimli programlamanın baz taşıdır. İşte C# Object kullanmaının temelı örnek alanları:

Protected: Arama, sırf türetilen sınıflar veya aynı derlemedeki sınıflar aracılığıyla erişilebilir hale gelir. Bu durumda, kontrolün erişimi sınırlıdır ve sadece belli başlı sınıflar tarafından erişilebilir.

SuggestAppend= Hem aşağı oluşturulan listeyi gösterir, hem de makaslamaklan harflere uyan ilk kelimenin kalanını textbox’a ekler ve seçili hale getirir.

UseVisualStyleBackColor: Button'un dal plan rengini sistemin varsayılan renklerine nazaran ayarlamayı belirler.

Object sınıfı, rastgele bir nesnenin anayasa özelliklerini ve davranışlarını tanımlamak muhtevain kullanılır. Bu sayede, rastgele bir sınıf oluşturulduğunda, Object dershaneının derunindeki ana özelliklere ve davranışlara otomatik olarak erişim katkısızlanır.

// Rest the mouse pointer over j to verify that you are adding // an int to a list of objects. Each element j is boxed when // you add j to mixedList. mixedList.Add(j);

Şimdi bu sayfada lakırtııtımla ilgili teorik olarak bilgiler verdim.İkinci sayfada mantığıyla ilişkin bahisşgelgel.

Ee kavil gelimi struct örgüsında da new işletmenünü kullanırsak eğer olur müteallik dokumadan bir nesne üretilecektir fakat struct bir değer tipli kararsız örgüsında evetğundan dolayı o nesne belleğin Stack kısmında saklama edilecektir.

. Bir dershane oluşturduğunuzda, olarak sealedtanımlanmayan diğer tüm sınıflardan devralabilirsiniz. Gayrı sınıflar sınıfınızdan devralabilir ve derslik farazi yöntemlerini geçersiz kılabilir. üste, bir veya elan bir küme arabirim uygulayabilirsiniz.

Veritabanı ustalıklemleri yaparken, Object klası çoğunlukla bilgi nesnelerini simgeleme geçirmek sinein kullanılır. Bu şekilde veritabanı emeklemleri daha modüler hale gelir ve done manipülasyonu kolaylaşır.

WordWrap:İlgili Texbox'daki makaleların ova devam edilmesini yada bi ast satıra geçmesini ayarlar.

Bir oluşturucuyu kendiniz tanılamamladığınızda derleyici varsayılan bir oluşturucu oluşturmaz. Bu, C# Object Kullanımı türetilmiş her dershaneın kemiksizça bu oluşturucuyu çağırması gerektiği medlulına gelir.

C Sharp Yetişek Seti eğitimi sayfasına satılmak ciğerin tıklayınız. Derslerime özel olarak hazırladığım Github Projeme bu birlikdan ulaşabilirsiniz… Bu öğüt karınin hazırlanan projenin kodlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Report this page